Wesołe zabawy z Puciem

Każdy rodzic powinien swojemu dziecku poświęcić odpowiedni dużo czasu. Tak, łatwo jest mówić, a gorzej zrobić. Jednak dla chcącego nic trudnego. Jeżeli wszystko uda się odpowiednio zorganizować, to każdego dnia można wykonać wszystkie obowiązki i jeszcze trochę pobawić się z dzieckiem. Nie zapominajmy, że wspólne spędzanie czasu z dzieckiem pomoże mu zrozumieć świat oraz odpowiednio się rozwijać. We wspólnym spędzaniu czasu przydadzą się dobre książeczki i gry. Do zabawy z dzieckiem przyda się “Pucio. Gra. Gdzie to położyć?“, którą stworzyła Marta Galewska – Kustra (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-gra-gdzie-to-polozyc-nasza-ksiegarnia-p-1338273.html).

Ulubieniec dzieci

Pucio ma dopiero kilka lat i już jest wielkim ulubieńcem wszystkich dzieci. Tak, swoją sławą przebił wielu innych bohaterów, którzy już od dawna znajdują się na rynku. Czy można się jednak czemuś dziwić? W końcu ten wspaniały ulubieniec pomaga naszym dzieciom się odpowiednio rozwijać. To właśnie dzięki niemu można poznać wspaniały świat dźwięków, jakie otaczają nas na co dzień. To dzięki niemu maluchy uczą się wymawiać swoje pierwsze słowa. To dzięki niemu maluch nauczy się prawidłowo budować zdania. Może niektórym osobom dorosłym wydawać się to dziwne, jednak tak jest naprawdę. Marta Galewska – Kustra to psycholog i logopeda dziecięcy, na co dzień pracujący z dziećmi, które mają problemy z prawidłową wymową. Aparat mowy u dzieci rozwija się w różnym tempie. Jednak nie można bagatelizować problemów, jakie występują u maluchów, jakie mają po kilka lat. Autorka doskonale o tym wie, dlatego stworzyła Pucia, który ma za zadanie pomóc najmłodszym dzieciom opanować prawidłową wymowę.

Zabawa z Puciem

Z Puciem nie tylko można czytać, ale również można się bawić. Dlatego też powstała gra “Pucio. Gra. Gdzie to położyć?“. W pudełku znajdziemy sześć wyjątkowych plansz. Każda z nich przedstawia inne pomieszczenie znajdujące się w domu Pucia (znanym nam z książeczek). Dziecko otrzymuje od rodzica specjalne żetony przedstawiające poszczególne przedmioty. Mamy tu np. garnek, książkę, piłkę, zabawki Pucia. Dziecko będzie miało za zadanie umieścić te przedmioty w odpowiednim miejscu – pokoju, jaki ma przedstawiony na planszy. Gra dedykowana jest dla dzieci od dwóch do sześciu lat. Ogromną zaletą tej książeczki są trójwymiarowe figurki bohaterów serii. Dziecko może je wykorzystać nie tylko do zabawy przy tej grze, ale również do wielu innych zabaw, jakie tylko przyjdą mu do głowy. Warto swoją pociechę zapoznać z tym kilkuletnim chłopcem, który jest bardzo wesoły i sympatyczny.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com