Najlepsza przyjaciółka

Dzieci mają swoich ulubieńców. Tak, do ich ulubieńców oczywiście zaliczają się ich rodzice, którzy są dla nich całym światem. Nie można jednak zapominać, że maluchy mają swoich bohaterów w zupełnie innym, bajkowym świecie. Pozwólmy na to, aby nasze dzieci miały swoich bohaterów, których nie tylko lubią oglądać na ekranach telewizorów, ale także kochają o nich czytać. Tak, tacy bohaterowie to jeden z najważniejszych elementów każdego dzieciństwa. Wiele dzieci ucieszy się, kiedy w ich domach zagości Kicia Kocia – Maskotka.

Sympatyczna kotka

Kicia Kocia. Maskotka to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci, jeżeli chodzi o bajkowych bohaterów. Za jej pojawienie się na rynku literackim odpowiedzialna jest Anita Głowińska. Autorka specjalizuje się w powieściach dedykowanych dla najmłodszych pociech. Na początku była tylko jedna książeczka, gdzie poznaliśmy nader sympatyczną kotkę, która razem z innymi dziećmi poznawała otaczający ją świat. Potem przyszedł czas na kolejne opowiadania, które zawsze zachwycają dzieci. Kotka jest w wieku przedszkolaków. Jej dokładny wiek nie jest jasno określony, ale łatwo się domyślić, że ma ledwo kilka latek i dopiero uczy się świata, który ją otacza. Dzięki jej przygodom maluchy w naszych domach mogą dowiedzieć się wielu ciekawych i bardzo przydatnych rzeczy. W opowiadaniach o niej możemy spotkać również jej wiernych przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka. Kim oni są? Tego dowiemy się z poszczególnych książeczek. Pojawiła się również specjalna seria, gdzie Kicia Kocia jako starsza siostra, prezentuje świat swojemu młodszemu bratu Niuniusiowi.

Do przytulenia

Wszystkie dzieci zakochane w opowiadaniach o tej kotce na pewno mocno ucieszą się, jeżeli zagości ona w ich domach – nie tylko na kartach książki. Kicia Kocia – Maskotka to idealny prezent dla dziecka, które chce mieć pluszową wersję swojej ulubienicy. To oficjalna maskotka – reprezentantka tego, co w swojej głowie umyśliła Anita Głowińska. Jest to wierna kopia bajkowej bohaterki, która ma piękną, niebieską sukienkę. Rodzice przekonają się, że od tej pory będzie to najlepsza koleżanka dziecka, którą będzie można zabierać ze sobą dosłownie wszędzie – nawet do przedszkola, dzięki czemu inne dzieci również będą miały doskonałą okazję do tego, aby ją poznać. Świat z tak wspaniałą, pluszową maskotką przy boku będzie jeszcze wspanialszy. Jeżeli ktoś szuka dobrego pomysłu na prezent, to koniecznie powinien kupić tego pluszaka, jak również wybrane książeczki z udziałem Kici Koci.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com